Patronat medialny


 


Dziś jest sobota, 30 października 2010.

104 lata temu Abe Attell pokonał Harry'ego Bakera i obronił tytuł mistrza świata kategorii piórkowej.

71 lat temu Henry Armstrong znokautował w 4. rundzie Bobby'ego Pacho i obronił tytuł mistrza świata kategorii półśredniej. Była to jego piąta skuteczna obrona tytuł w przeciągu zaledwie 21 dni.

36 lat temu Muhammad Ali znokautował w 8. rundzie George'a Foremana i odzyskał tytuł mistrza świata. Walka odbyła się w Kinszasie w Zairze i przeszła do historii jako "Rumble in the jungle".

Tego samego dnia urodził się Angel Manfredy, pretendent do tytułu mistrza świata w kategorii super piórkowej i lekkiej.

28 lat temu Marvin Hagler znokautował w 5. rundzie Fulgencio Obelmejiasa i obronił tytuł mistrza świata kategorii średniej. Pojedynek odbył się w San Remo we Włoszech, a obydwaj pięściarze zakochali się w tym kraju. Obelmejias przeprowadził się tam zaraz po walce, a Hagler po zakończeniu kariery po porażce z Rayem Leonardem.

15 lat temu Ginger Tshabalala, czołowy półciężki, w tamtym czasie nr 3 w rankingu WBC, został zastrzelony w Johanseburgu przez członków gangu porywaczy. Miał 29 lat.

12 lat temu Imamu Mayfield, znany polskim kibicom z walki z Krzysztofem Włodarczykiem, przegrał przez techniczny nokaut w 9. rundzie z Arthurem Williamsem i stracił tytuł mistrza świata IBF kategorii junior ciężkiej.

2 lata temu Anselmo Moreno pokonał Rolly Matsushita i obronił tytuł mistrza świata WBA kategorii koguciej.

Rok temu swój pierwszy występ na zawodowych ringach odnotował Adam Kownacki. Nasz młody ciężki w debiucie znokautował w pierwszej rundzie Carossee Auponte.