Patronat medialny


 


Dziś jest poniedziałek, 22 listopada 2010.

45 lat temu Muhammad Ali znokautował w 12. rundzie Floyda Pattersona i obronił tytuł mistrza świata kategorii ciężkiej.

41 lat temu Nino Benvenuti znokautował w 11. rundzie Luisa Rodrigueza i obronił tytuł mistrza świata kategorii średniej.

37 lat temu Wilfredo Benitez znokautował w pierwszej rundzie Hirama Santiago. Był to zawodowy debiut 15-letniego wówczas Beniteza, który nieco ponad 2 lat później w wieku 17 lat i 5 miesięcy został najmłodszym mistrzem świata w historii boksu.

30 lat temu Aaron Pryor znokautował w 6. rundzie Gaetona Harta i obronił tytuł WBA kategorii lekko półśredniej..

24 lata temu Mike Tyson znokautował w drugiej rundzie Trevora Berbicka i wywalczył tytuł mistrza świata WBC kategorii ciężkiej. 20-letni Tyson tym samym pobił rekord Floyda Pattersona i został najmłodszym mistrzem świata kategorii ciężkiej w historii.

21 lat temu Marco Antonio Barrera znokautował w drugiej rundzie Davida Felixa. Był to zawodowy debiut Barrery.

14 lat temu Roy Jones Jr. pokonał na punkty Mike'a McCalluma i wywalczył tytuł tymczasowego mistrza świata WBC kategorii półciężkiej.

Na tej samej gali Junior Jones pokonał przez dyskwalifikację w 5. rundzie Marco Antonio Barrerę. Jones posłał Barrerę dwukrotnie na deski w 5. rundzie, po czym na ring wbiegli ludzie z narożnika Meksykanina. Pojedynek ten był kandydatem do niespodzianki roku.

13 lat temu Shannon Briggs wygrał na punkty z George'em Foremanem. Zdaniem większości obserwatorów to jednak 48-letni Foreman zasłużył na zwycięstwo w tym pojedynku.

7 lat temu Krzysztof Bienias odniósł drugą porażkę na zawodowych ringach przegrywając wysoko na punkty z Oktayem Urkalem. Stawką pojedynku był pas mistrza Europy kategorii lekko półśredniej. 

2 lata temu Hugo Garay pokonał na punkty Juergena Braehmera i obronił tytuł mistrza świata WBA kategorii półciężkiej..

Tego samego dnia Ricky Hatton wygrał przez TKO w 11. rundzie z Pauliem Malignaggim i zachował tytuł mistrza świata kategorii lekko półśredniej. Pojedynek zatrzymał trener Maliggnaggiego - Buddy McGirt.