onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Dziś jest wtorek, 14 grudnia 2010.

90 lat temu Jack Dempsey znokautował w 12. rudzie Billa Brennana i obronił tytuł mistrza świata kategorii ciężkiej. Była to jedna z najtrudniejszych walk Dempseya w obronie tytułu. W momencie nokautu przegrywał z Brennanem na punkty.

46 lat temu Joey Giardello pokonał na punkty Rubina Cartera i obronił tytuł mistrza świata kategorii średniej. 

45 lat temu urodził się Lawrence Clay-Bey, amerykański pięściarz kategorii ciężkiej o bardzo dobrej karierze amatorskiej, który rozczarował na ringach zawodowych. Clay-Bey wywalczył brązowy medal na mistrzostwach świata w Berlinie, a rok później przegrał po kontrowersyjnej decyzji sędziów 8 do 10 z Władimirem Kliczko w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego w Atlancie. Clay-Bey był jedynym bokserem na tych igrzyskach, który sprawił Kliczce problemy.

42 lata temu Nino Benvenuti pokonał na punkty Dona Fullmera i obronił tytuł mistrza świata kategorii średniej.

40 lat temu urodził się Andrew Lewis, mistrz świata kategorii półśredniej, znany także z tego, że prowadząc na punkty u wszystkich sędziów poddał walkę z Daltonem, dlatego, że musiał skorzystać z toalety.

39 lat temu Jose Napoles pokonał na punkty Hedgemona Lewisa i obronił tytuł mistrza świata kategorii półśredniej.

Na tej samej gali Ruben Olivares znokautował w 11. rundzie Jesusa Pimentela i obronił tytuł mistrza świata kategorii koguciej.

Tego samego dnia na raka w wieku 42 lat zmarł Dick Tiger, mistrz świata kategorii średniej i półciężkiej, jeden z najlepszych pięściarzy lat 60-tych. Tiger jest też uważany za jednego z najlepszych bokserów kategorii średniej, a także za najlepszego nigeryjskiego pięściarza w historii.

37 lat temu urodził się Jose Luis Castillo, dwukrotny mistrz świata kategorii lekkiej, stoczył pamiętny pojedynek z Diego Corralesem - jedna z najlepszych walk w ostatnich lat. Wiele osób uważa też, że Castillo powinien mieć na koncie zwycięstwo z Floydem Mayweatherem Jr.

36 lat temu Jose Napoles znokautował w 3. rundzie Horacio Saldano i obronił tytuł mistrza świata kategorii półśredniej.

31 lat temu urodził się Mariusz Wach. Redakcja RingPolska.pl składa solenizantowi najserdeczniejsze życzenia.

14 lat temu Andrzej Gołota po raz drugi przegrał przez dyskwalifikację z Riddickiem Bowe. Gołota prowadził na kartkach punktowych u wszystkich trzech sędziów, kiedy w ostatnich sekundach przedostatniej rundy wyprowadził całą serię ciosów na krocze Bowe. Polak  miał dwukrotnie odejmowane punkty za faule we wcześniejszych rundach i nie pozostawił wyboru Eddiemu Cottonowi, który musiał zakończyć ten pojedynek.

Na tej samej gali Ray Mercer pokonał na punkty Tima Witherspoona.

8 lat temu Chris Byrd wypunktował Evandera Holyfielda i wywalczył wakujący tytuł IBF kategorii ciężkiej.