Patronat medialny


 


 

W nocy z piątku na sobotę polskiego czasu, odbędzie się gala Matchroom Boxing na Florydzie. Główną atrakcją tej imprezy będzie pojedynek byłego mistrza świata wagi średniej Daniela Jacobsa (36-3, 30 KO) z Gabrielem Rosado (25-12-1, 14 KO).

Łącznie będzie można obejrzeć pięć pojedynków. Wcześniej w wadze półśredniej niepokonany na zawodowym ringu, mistrz olimpijski z Rio de Janeio Danijar Jelleusinow (9-0, 5 KO) skrzyżuje rękawice z Juliusem Indongo (23-2, 12 KO).

Gala Matchroom Boxing w Hollywood - szczegóły transmisji:
Kiedy gala: w nocy z 27 na 28 listopada czasu polskiego (piątek/sobota)
Gdzie oglądać: TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna TVP Sport od godz. 2:00
Komentatorzy: Piotr Jagiełło, Grzegorz Proksa

Karta walk:
Emmanuel Tagoe vs Mason Menard (10 rund) - ok. godz. 2:10
Mahammadrasul Majidow vs Sahret Delgado (8 rund) - ok. godz. 3:00
Nikita Ababij vs Brandon Maddox (6 rund) - ok. godz. 3:50
Danijar Jelleusinow vs Julius Indongo (10 rund) - ok. godz. 4:30
Daniel Jacobs vs Gabriel Rosado (12 rund) - walka wieczoru, - ok. godz. 5:20

Add a comment

Daniel Jacobs (36-3, 30 KO) i Gabriel Rosado (25-12-1, 14 KO) zmieścili się w limicie wagi super średniej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą Matchroom Boxing w Hollywood. Dla obu pięściarzy będą to pierwsze tegoroczne występy. Transmisja w nocy z piątku na sobotę w TVP Sport.

Add a comment

Ogłoszono już niemal pełną kartę walk gali, która odbędzie się 19 grudnia w San Antonio. Główną atrakcją będzie pojedynek o pasy WBA i The Ring wagi super średniej pomiędzy Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO) i Callumem Smithem (27-0, 19 KO).

W Teksasie do obrony tytułu mistrza świata WBC wagi muszej przystąpi również Julio Cesar Martinez (17-1, 13 KO), jednak nazwisko jego rywala nie zotało jeszcze oficjalnie potwierdzone. Meksykanin stoczy w ten sposób drugi pojedynek na przestrzeni kilku tygodni.

Podczas gali w San Antonio kibice zobaczą także walkę Diego Pacheco (10-0, 8 KO) z Rodolfo Gomezem Jr (14-4-1, 10 KO) oraz Alexa Espino (6-0, 4 KO) z Ashtonem Sykesem (5-3, 1 KO). Kolejny zawodowy występ zaliczy również Austin Williams (6-0, 5 KO).

Add a comment

18 grudnia na gali Matchroom Boxing w Hollywood na Florydzie kolejny zawodowy pojedynek stoczy John Ryder (28-5, 16 KO). Na razie nie potwierdzono, kto będzie przeciwnikiem 32-letniego Anglika, który zaboksuje po raz pierwszy od listopada ubiegłego roku. W ostatnim występie Ryder po wyrównanej walce przegrał na punkty z Callumem Smithem.

Podczas tej samej imprezy na ring wróci również Ali Achmedow (16-0, 12 KO). Boksujący w kategorii super średniej Kazach, który dwie zawodowe walki stoczył w Polsce, ostatni występ zaliczył w październiku ubiegłego roku. W Hollywood tytułu mistrzyni świata WBA wagi super piórkowej bronić będzie także Hyun Mi Choi (17-0-1, 4 KO). 30-letnia Koreanka niedawna podpisała kontrakt ze stajnią Eddiego Hearna.

Główną atrakcją tej gali będzie walka mistrza świata IBF wagi średniej Giennadija Gołowkina z Kamilem Szeremetą. Galę pokaże na całym świecie platforma DAZN.

Add a comment

17 grudnia w Mediolanie odbędzie się kolejna gala organizowana przez Matchroom Boxing Italy. W walce wieczoru były mistrz Europy wagi lekkiej Francesco Patera (23-3, 8 KO) skrzyżuje rękawice z Devisem Boschiero (48-6-2, 22 KO). Pięściarze zaboksują o pas WBC Silver, który wcześniej należał do Ryana Garcii.

Podczas tej samej gali Luca Rigoldi (22-1-2, 8 KO) przystąpi do obrony pasa EBU w wadze super koguciej. Rywalem pięściarza z Włoch będzie Gamal Yafai (17-1, 10 KO).

Mistrzyni świata IBF wagi super piórkowej Maiva Hamadouche (21-1, 17 KO) także zaboksuje w Mediolanie. Pięściarka, która niedawno podpisała kontakt z Matchroom zmierzy się z Niną Pavlovic (6-3-1, 1 KO).

Add a comment

12 grudnia na gali organizowanej w Las Vegas kolejny zawodowy pojedynek stoczy Edgar Berlanga (15-0, 15 KO). Rywalem boksującego w kategorii super średniej 23-latka, który wszystkie dotychczasowe walki kończył już w pierwszej rundzie, będzie Ulises Sierra (15-1-2, 9 KO). 

Berlanga po raz ostatni boksował w październiku, wygrywając z Lanellem Bellowsem. Pojedynek z rywalem, który wcześniej nie został przez nikogo zastopowany, zakończył się błyskawicznie po kilku mocniejszych uderzeniach pięściarza z Nowego Jorku.

Główną atrakcją grudniowej gali będzie pojedynek byłego mistrza świata wagi piórkowej Shakura Stevensona (14-0, 8 KO) z Toką Khan Clarym (28-2, 19 KO). Na gali w Las Vegas kolejną walkę stoczy również m.in. Felix Verdejo.

Add a comment

Oscar De La Hoya zapowiedział, że jest zainteresowany stoczeniem walki z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO). Kilka tygodni temu 47-letni Amerykanin potwierdził, że zawiesza sportową emeryturę i wraca na ring. 

- Ktoś stwierdził, że to byłby ciekawy pojedynek. Pomyślałem o tym i to pobudziło moją wyobraźnię. Zróbmy to - stwierdził De La Hoya.

Były mistrz świata sześciu kategorii wagowych o możliwym powrocie do sportu poinformował wiosną. Na początku lipca Amerykanin zdradził, że rozpoczyna próbne sparingi, które mają potwierdzić jego odpowiednią formę fizyczną. Testy wypadły według "Golden Boya" pozytywnie, co przypieczętowało decyzję o stoczeniu kolejnej zawodowej walki.

De La Hoya zamierza rywalizować w limicie wagi super półśredniej lub średniej. Amerykanin, który nie boksował od 2008 roku, chce toczyć oficjalne, a nie pokazowe walki.

Add a comment

20 lutego w Stanach Zjednoczonych dojdzie walki o mistrzostwo świata IBF wagi super piórkowej pomiędzy Josephem Diazem Jr (31-1, 15 KO) i Szawakatem Rachimowem (15-0, 12 KO). Na wtorek wyznaczona była data przetargu mającego wyłonić organizatora tego pojedynku, jednak wcześniej obie strony doszły do porozumienia.

Diaz dzierży pas International Boxing Federation od stycznia, kiedy to wygrał z Tevinem Farmerem. Latem miało dojść do rewanżu, jednak zapisany w kontrakcie czas na organizację drugiego pojedynku wygasł.

Dla Rachimowa będzie to pierwsza mistrzowska szansa w karierze. 26-latek ostatnią zawodową walkę stoczył we wrześniu ubiegłego roku, wygrywając przez techniczny nokaut z Azingą Fuzile.

Add a comment

Errol Spence Jr (26-0, 21 KO) wziął udział w otwartym treningu przed walką w obronie pasów IBF i WBC wagi półśredniej z Dannym Garcią (36-2, 21 KO). Pojedynek będzie główną atrakcją gali organizowanej 5 grudnia w Arlingtonem. Impreza odbędzie się na stadionie AT&T Stadium z udziałem publiczności. Transmisja w TVP Sport. 

 

Add a comment

- Kontynuujemy współpracę z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, a zaplanowana na 11 grudnia Gala będzie nosiła imię Jana Biangi – mówi Krystian Każyszka, szef grupy Rocky Boxing Promotion. Głównym wydarzeniem będzie walka Nikodema Jeżewskiego (19-0-1, 9 KO) z Ukraińcem Romanem Golovashchenko (20-5, 18 KO), byłym pretendentem do tytułu Mistrza Świata federacji IBO wagi junior ciężkiej. Transmisja w kanałach sportowych Polsatu.
 
- Jest mi bardzo miło, że sukcesem sportowo-organizacyjnym, który przełożył się na dobrą oglądalność telewizyjną, okazała się październikowa, pierwsza gala pod patronatem Muzeum II Wojny Światowej - „Kaszubski Gryf Pomorski Rocky Boxing Night” w Wielkim Klinczu. Lokalny patriotyzm to coś wspaniałego, bardzo bliskiego mojego serca, dlatego z wielką radością przyjąłem propozycją uczczenia pamięci Jana Biangi na najbliższej Gali „Rocky Boxing Night” – powiedział pochodzący z Kościerzyny Krystian Każyszka.
 
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu organizacji Gali, a przede wszystkim wyników transmisji telewizyjnej. Udało nam się dotrzeć z wiedzą o Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski i jej bohaterach do szerokiego grona odbiorców – średnia oglądalność gali wynosiła prawie 150 tys. widzów, a w szczytowym momencie było to prawie 250 tys. widzów. Te wysokie wyniki, pozytywne komentarze, a także otwartość naszej instytucji na szerokie spektrum sposobów realizacji naszej misji edukacyjnej, uświadomiły nas w decyzja o kontynuacji współpracy przy kolejnej Gali – mówił Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
 
Przy okazji najbliższej telewizyjnej gali przybliżona zostanie postać Jana Biangi, brązowego medalisty Mistrzostw Polski w boksie z 1930 i 1931 roku w wadze koguciej.
 
- Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku pielęgnuje pamięć o bohaterach II wojny światowej w kontekście międzynarodowym i narodowym, jak i dba także o przywracanie lokalnej historii. Jan Bianga swoją aktywność zawodniczą i trenerską związał właśnie z Pomorzem, a dokładniej klubem Gedania Gdańsk. Był on nie tylko wielkim sportowcem z fenomenalnymi wynikami, ale także oddanym ojcem i mężem, człowiekiem , który dowiódł charakteru odmawiając podpisania volkslisty, za co trafił do obozu Neufahrwasser, Stutthof, Sachsenhausen, a finalnie do Mauthausen-Gusen. W zbiorach naszego Muzeum znajdują się m.in. rękawice Jana Biangi, a jego historia jest doskonałym przyczynkiem do opowiedzenia o Polakach w Wolnym Mieście Gdańsku, zwłaszcza w 2020 roku, będącym setną rocznicą powstania tego quazi państwowego tworu jakim było WMG. Muzeum pozostaje także w przyjacielskich relacjach z córką Jana Biangi – panią Barbarą Biangą-Janczukowicz, która podarowała nam ten szczególny eksponat, jak i objęła swoim patronatem najbliższe galę – wyjaśnił Dr Karol Nawrocki.
 
W karierze bokserskiej Jan Bianga (1910 – 1982) stoczył prawie 200 walk, wygrywając 176, remisując 12 i przegrywając tylko 9. Jako trener współpracował m.in. z legendarnym Feliksem Papą Stammem.
 
-Druga z rzędu gala w Wielkim Klinczu w powiecie kościerskim, mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, zapowiada się rewelacyjnie. Będziemy mieli możliwość przybliżenia sylwetki wspaniałego człowieka Jana Biangi, a telewidzów zapraszamy na wielkie emocje sportowe. Planujemy aż 12 walk zawodowych, m.in. z udziałem pięściarza z Kościerzyny Nikodema Jeżewskiego, którego czeka prawdopodobnie najtrudniejsze wyzwanie w karierze – walka z Romanem Golovashchenko. Wyłonieni zostaną także dwaj ostatni półfinaliści Turnieju Wagi Junior Ciężkiej – przyznał organizujący Galę Krystian Każyszka.
 
2 października w Wielkim Kliczu ćwierćfinałowe zwycięstwa odnieśli Igor Jakubowski, Olimpijczyk z Rio de Janeiro i były Wicemistrz Europy, oraz Kajetan Kalinowski. W dniu 11 grudnia o awans do półfinału powalczą: Damian Smagieł ze Sławomirem Brylą i Andrzej Szkuta z Rafałem Rzeźnikiem.
 
-Szykujemy kilka niespodzianek w karcie walk, ale nie tylko… Staramy się, aby naszą galę swą obecnością uświetniły wielkie osobistości. W ringu znów zobaczymy Igora Jakubowskiego, jak również Kewina Gruchałę – w nowej kategorii wagowej, Dominika Harwankowskiego, Adriana Szczypiora, Radomia Obruśniaka i wielu innych pięściarzy – dodał promotor z Kościerzyny.
Add a comment

Postępują rozmowy w sprawie walki nowego króla kategorii lekkiej Teofimo Lopeza (16-0, 12 KO) z Georgem Kambososem Jnr (19-0, 10 KO). Pojedynek ma odbyć się w kwietniu na jednym ze stadionów w Melbourne lub Sydney. Wydarzenie zostanie zorganizowane z udziałem publiczności.

Lopez po październikowej wygranej w Wasylem Łomaczenką, posiada mistrzowskie pasy federacji IBF, WBA, WBO i WBC Franchise. Kambosos jest oficjalnym pretendentem do tytułu International Boxing Federation. W październiku wygrał eliminator do pasa IBF, pokonując na punkty Lee Selby'ego.

Federacja IBF jeszcze nie nakazała rozpoczęcia rozmów w tej sprawie, ale obóz Lopeza nie widzi przeszkód, aby przy braku ciekawszych propozycji, stoczyć obowiązkową obronę w pierwszej połowie przyszłego roku. Podczas tej samej gali mogłoby dojść do trzeciej walki pomiędzy Joshuą Franco i Andrew Moloneyem. Pierwszy pojedynek tych pięściarzy zakończył się wygraną Franco, zaś drugi został uznany za nieodbyty.

Add a comment

W sobotę na gali w Los Angeles na ring wróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Badou Jack (22-3-3, 13 KO). Pojedynek Szweda z Blakem McKernanem (13-0, 6 KO) zostanie rozegrany w kategorii junior ciężkiej i będzie to debiut Jacka w tym przedziale wagowym.

37-latek przez większość zawodowej kariery boksował w wadze super średniej, a ostatnie lata spędził w kategorii półciężkiej. W obu dywizjach Jack zdobywał mistrzowskie pasy. Na razie Szwed nie podjął jeszcze decyzji, czy w nowej kategorii wagowej pozostanie na stałe.

Główną atrakcją sobotniej imprezy będzie pojedynek bokserskich legend - Mike Tyson zmierzy się z Royem Jonesem Jr. Tego samego wieczoru Youtuber Jake Paul zmierzy się z Natem Robinsonem, trzykrotnym zwycięzcą konkursu wsadów NBA.  Galę pokaże na żywo Polsat Sport.

Add a comment