onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Jaime Munguia (34-0, 27 KO) pokonał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie Patrika Alloteya (40-4, 30 KO) w walce wieczoru gali organizowanej w Carson. Meksykanin obronił po raz piąty tytuł mistrza świata WBO wagi super półśredniej.

Walka od początku miała jednostronny przebieg. 22-letni Munguia rzucił się na rywala i bombardował go mocnymi ciosami z obu rąk. Allotey był liczony w trzeciej rundzie, a po kolejnych deskach w czwartej odsłonie zrezygnował z dalszej rywalizacji.

Munguia zapowiedział, że był to jego ostatni występ w wadze super półśredniej. Kolejne pojedynki pięściarz z Meksyku będzie toczył już w limicie kategorii średniej. Munguia za swój występ zarobił milion dolarów, zaś Allotey 75 tys. dolarów.

Podczas tej samej gali Franchon Dezurn po raz drugi w karierze wygrała na punkty z Maricelą Cornejo, broniąc tytułu mistrzyni świata WBC oraz zdobywając pas federacji WBO wagi super średniej. W Carson kolejne zawodowe zwycięstwo zanotował także Romero Duno, który znokautował w siódmej rundzie Ivana Delgado.