onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Naoya Inoue (19-0, 16 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Nonito Donaire'a (40-6, 26 KO) w finale turnieju World Boxing Super Series w wadze koguciej. Pojedynek był głównym wydarzeniem gali organizowanej w Saitamie.

Walka od początku była bardzo zacięta. Faworyzowany Inoue trafiał mocnymi ciosami z obu rąk, jednak Donaire groźnie kontrował i cały czas polował na lewe sierpowe. Filipińczyk wielokrotnie zaskakiwał rywala dynamicznymi kontrami, a po kilku takich uderzeniach pod Inoue ugięły się nogi.

Japończyk był pięściarzem aktywniejszym, który starał się dyktować tempo, jednak Donaire wykorzystał swoje doświadczenie i przetrwał wiele kryzysowych momentów. Najtrudniej było w jedenastej rundzie, kiedy Filipińczyk był liczony po ciosie na korpus.

W finałowej rundzie Donaire ruszył jeszcze na przeciwnika, jednak Japończyk przeboksował finałowe trzy minuty i nie dał sobie zrobić krzywdy. Po finałowym gongu sędziowie punktowali 117-109, 116-111 i 114-113 dla Inoue, który jest aktualnie mistrzem świata federacji WBA oraz IBF.