onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

Jeison Rosario (20-1-1, 14 KO) sprawił ogromną niespodziankę i wygrał z Julianem Williamsem (27-2-1, 16 KO) w walce wieczoru gali Premier Boxing Champions w Filadelfii. Pięściarz z Dominikany pokonał Amerykanina przez techniczny nokaut w piątej rundzie, odbierając mu tytuły mistrza świata IBF i WBA wagi super półśredniej.

Pojedynek od początku był bardzo zacięty. Williams był zawodnikiem aktywniejszym, z kolei Rosario precyzyjnie kontrował i kilka razy wstrząsnął rywalem. W piątej rundzie Williams zachwiał się na nogach po jednej z kontr Rosario. 24-latek natychmiast doskoczył do oszołomionego przeciwnika, trafił kolejnym mocnym uderzeniem z prawej ręki, a sędzia widząc coraz bardziej bezbronnego Amerykanina postanowił przerwać pojedynek, ratując go przed ciężkim nokautem.

Rosario po raz pierwszy w karierze sięgnął po mistrzowski pas. 29-letni Williams dzierżył tytuły mistrza świata od maja ubiegłego roku, jednak nie obronił ich w tym czasie ani razu.

Podczas tej samej gali Chris Colbert (14-0, 5 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Jezzrela Corralesa (23-4, 9 KO) i zdobył tymczasowy pas WBA wagi super piórkowej. Po dwunastu rundach sędziowie punktowali 116-111 oraz dwukrotnie 117-110.