onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

W sobotę na gali UFC w Las Vegas kolejne zwycięstwo w mieszanych sztukach walki odniósł Conor McGregor. Irlandczyk po zaledwie 40 sekundach znokautował Donalda Cerrone, tocząc pierwszą walkę po ponad rocznej przerwie.

Tuż po tym występie, Floyd Mayweather Jr zaczął sugerować w mediach społecznościowych, że kibice w tym roku mogą doczekać się rewanżu Amerykanina z Irlandczykiem. Pierwsza walka odbyła się w sierpniu 2017 roku. Pojedynek był wielkim finansowym sukcesem i zakończył się wygraną Mayweathera przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie.

Dana White potwierdził, że temat drugiej walki Mayweathera z McGregorem jest możliwy. Szef UFC zdradził, że od pewnego czasu otrzymuje od Mayweathera wiadomości w tej sprawie.

McGregor pytany przez media o potencjalny rewanż z Mayweatherem stwierdził, że taka walka powinna się odbyć. Irlandczyk w pierwszym pojedynku z Amerykaninem zarobił kilka razy więcej, niż przez całą swoją karierę w MMA. Mayweather z kolei dzięki występowi sprzed blisko 3 lat przekroczył barierę miliarda dolarów zarobionego na zawodowym ringu.