onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Wygląda na to, że Oscar De La Hoya coraz poważniej rozważa powrót do zawodowego sportu. Były mistrz świata sześciu dywizji poinformował, że za dwa tygodnie rozpocznie próbne sesje sparingowe.

- Z każdym dniem jestem coraz bardziej przekonany, że powinienem wrócić. Niedługo rozpoczynam sparingi, więc jest szansa, że zobaczycie mnie ponownie z podbitym okiem - stwierdził De La Hoya w rozmowie z telewizją CBS.

47-letni "Golden Boy" niedawno zdradził, że do myśli o powrocie na ring zainspirował go Mike Tyson. Były mistrz świata wagi ciężkiej od pewnego czasu publikuje w internecie fragmenty swoich treningów, ale szczegóły dotyczące jego ewentualnego powrotu nie są jeszcze znane.

Właściciel grupy Golden Boy Promotions to jeden z najpopularniejszych pięściarzy w historii boksu zawodowego. Jego walki pokazywane w systemie Pay-Per-View wykupiło blisko 14 milionów amerykańskich gospodarstw domowych. W trakcie kariery De La Hoya zdobył złoty medal olimpijski oraz mistrzowskie pasy w sześciu kategoriach wagowych. W ostatnich latach Amerykanin pełni rolę promotora.