onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


W piątek odbędzie się pierwsza na Wyspach Brytyjskich gala bokserska po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Impreza organizowana przez Franka Warrena zostanie rozegrana w studiu telewizyjnym w Londynie.

W walce wieczoru dojdzie do walki Brada Fostera (12-0-2, 5 KO) z Jamesem Beechem (12-0, 2 KO). Stawką pojedynku będą pasy mistrza Wielkiej Brytanii oraz Wspólnoty Brytyjskiej kategorii super koguciej. Podczas tej samej imprezy dojdzie również do walki o europejski pas WBO wagi super półśredniej pomiędzy Hamzahem Sheerazem (10-0, 6 KO) i Paulem Keanem (12-1, 1 KO).

Gala odbędzie się według nowego protokołu bezpieczeństwa. W tym samym momencie na terenie obiektu nie będzie przebywać więcej niż 65 osób. Sędziowie pracujący przy walkach po każdym pojedynku będą musieli wziąć prysznic.

Każdy z uczestników gali trafił do izolacji na 48 godzin przed wydarzeniem i został przebadany na obecność koronawirusa. Wyjścia pięściarzy do ringu będą pozbawione fajerwerków i efektów specjalnych. Transmisja piątkowej gali w Polsacie Sport Extra.