Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

W sobotę na gali Knockout Boxing Night 26 w Nowym Sączu pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy Adam Balski (17-2, 10 KO), który zmierzy się ze znanym polskiej publiczności Michalem Plesnikiem (9-5, 7 KO). W ubiegłym roku pięściarz z Kalisza boksował o pas WBC Silver wagi bridger i pomimo porażki, dalej zajmuje wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji World Boxing Council.

- Mam wielką nadzieję, że to będzie dla Adama ważny rok. Balski daje bardzo widowiskowe walki, ludzie chcą go oglądać, tym razem ma przeciwnika, który nie do końca może mu pasować, ponieważ ucieka i jest lotny na nogach - mówi Jacek Szelągowski, wiceprezes zarządu ds. sportowych Knockout Promotions.

Tytuł mistrzowski WBC w kategorii do 101 kilogramów jest aktualnie wakujący. Za kilka tygodni zaboksują o niego Łukasz Różański i Alen Babic, a świeżo upieczony mistrz będzie musiał zgodnie z regulaminem federacji WBC przystąpić do dwóch obowiązkowych obron.

Balski zachowując ringową aktywność oraz dokładając do swojego bilansu kolejne zwycięstwa, znacząco zwiększy swoje szanse na utrzymanie pozycji w czołówce rankingu. Miejsce w pierwszej piątce klasyfikacji WBC może sprawić, że Polak niedługo zostanie wyznaczony do jednej z walk eliminacyjnych do tytułu mistrza świata. Na razie 32-latek kibicuje Różańskiemu w starciu z Babicem.

- Nigdy nie miałem okazji sparować z Różańskim, ale rzecz jasna będę kibicował rodakowi. To będzie wojna, jeden i drugi ma podobny styl, idą do przodu, więc spodziewam się nokautu. I oby to Łukasz zwyciężył – powiedział Adam Balski.

W co-main evencie gali KBN 26 w Małopolsce wystąpi Łukasz Pławecki (5-0-2, 3 KO). Kibice zobaczą także w akcji niepokonanego zawodnika wagi średniej Rafała Wołczeckiego (7-0, 4 KO). Kolejny profesjonalny pojedynek stoczy również Kamil Urbański (2-0, 2 KO), który do swoich startów przygotowuje się pod skrzydłami Mateusza Masternaka. Kartę walk uzupełnią walki z udziałem Artura Górskiego (5-1, 2 KO) i Pawła Roga (2-1, 0 KO).

KUP BILET NA GALĘ KBN 26 W NOWYM SĄCZU >>