onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Pojedynek Adama Kownackiego (20-0, 15 KO) z byłym mistrzem świata WBA, WBO i IBF kategorii ciężkiej Andym Ruizem Jr (33-2, 22 KO) to wymarzona walka Mike'a Coppingera z The Athletic na rok 2020. Ceniony ekspert bokserski uważa, że polsko-meksykańska konfrontacja byłaby świetnym widowiskiem i dodaje że z jej zakontraktowaniem nie powinno być problemów.

"Ruiz po rozczarowującym występie przeciw Joshui, po którym stracił mistrzowskie pasy, szuka okazji do rehabilitacji. Może ją znaleźć w osobie innego ciężkiego, który nie zachwyca sylwetką - Adama Kownackiego." - pisze Coppinger. - "Ci wielcy chłopcy lubią iść do przodu i odpalać bomby - obronę trafiłby tu szlag, to byłby gwarantowany klasyk wagi ciężkiej. Pochodzący z Polski Kownacki jest o krok od walki o pas, a wygrana z Ruizem byłaby dowodem na to, że jest mocnym graczem w swojej wadze."

"Są powody, by mieć nadzieję, że ta walka dojdzie do skutku. I Ruiz i Kownacki są zawodnikami PBC, a Deontay Wilder na razie zablokowany jest walkami z Tysonem Furym." - dodaje dziennikarz The Athletic.

Adam Kownacki - co oficjalnie ogłoszono wczoraj - na ring powróci 7 marca pojedynkiem na gali w Barclays Center na Brooklynie. Nazwisko rywala nie jest jeszcze znane.