Patronat medialny


 


Organizacja Premier Boxing Champions oficjalnie ogłosiła, że 7 marca w hali Barclays Ceneter na Brooklynie odbędzie się gala, której główną atrakcją będzie walka w kategorii ciężkiej pomiędzy Adamem Kownackim (20-0, 15 KO) i Robertem Heleniusem (29-3, 18 KO).

Pojedynek będzie miał rangę eliminatora do mistrzowskiego pasa federacji WBA, w której rankingu Polak zajmuje aktualnie trzecią pozycję, a jego rywal jest szósty. Mistrzem świata WBA jest Anthony Joshua.

- Wspaniale będzie zaboksować w Barclays Center po raz dziesiąty - cieszy się niepokonany na zawodowych ringach "Babyface" przed zbliżającym się startem. - Poprzednich dziewięć walk tutaj wygrałem i 7 marca nie będzie inaczej. Cieszę się, że mój pojedynek pokaże telewizja FOX, przy moim stylu na pewne będzie się dużo działo, tę walkę trzeba zobaczyć!

- Wiem, że Helenius będzie chciał sprawić sensację i zabrać mi miejsce w rankingach, ale ja do tego nie dopuszczę. Po tym pojedynku chcę zwycięzcy rewanżu Wilder - Fury! - dodaje Polak.

Starcie Kownackiego z Heleniusem poprzedzi występ ciekawego prospekta wagi ciężkiej Efe Ajagby (12-0, 10 KO). Nazwisko przeciwnika Nigeryjczyka nie jest jeszcze znane. Wcześniej, w innym boju w królewskiej dywizji, Frank Sanchez (14-0, 11 KO) skrzyżuje rękawice z Joeyem Dawejko (20-7-4, 11 KO).