Patronat medialny


 


7 marca na gali w Nowym Jorku na ring wróci Adam Kownacki (20-0, 15 KO). Polak zmierzy się z Robertem Heleniusem (29-3, 18 KO), a pojedynek będzie miał status eliminatora do tytułu mistrzowskiego WBA wagi ciężkiej. Polsko-fińska konfrontacja będzie ostatnim aktem imprezy, która zapowiada na prawdziwą ucztę dla fanów mocnego uderzenia. Zanim rękawice skrzyżują Kownacki i Helenius, kibice w Barclays Center zobaczą bowiem co najmniej trzy inne pojedynki w królewskiej dywizji.

Co-main eventem marcowej gali będzie starcie gorącego prospekta z Nigerii Efe Ajagby (12-0, 10 KO) z Razvaem Cojanu (17-6, 9 KO). Trenowany przez Ronniego Shieldsa Afrykańczyk w ostatnim występie nieoczekiwanie wylądował na deskach po ciosie Iago Kiładze, jednak bez wątpienia jest jednym z mocnych kandydatów do walki o mistrzostwo świata.

Wcześniej na Brooklynie Joey Dawejko (20-7-4, 11 KO), który podobno rzucał na matę na sparingach Anthony'ego Joshuę, przetestuje niepokonanego Kubańczyka Franka Sancheza (14-0, 11 KO), zaś mocno bijący Carlos Negron (20-3, 16 KO) sprawdzi innego zawodnika z "wyspy jak wulkan gorącej" - Roberta Alfonso (19-0-1, 9 KO).

Niewykluczone, że 7 marca w Barclays Center zaboksuje także Mariusz Wach (35-6, 19 KO), który aktualnie sparuje z Adamem Kownackim.