Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

31 maja na gali "Wojak Boxing Night - Back To The Top" w Lublinie w znakomicie zapowiadającym się pojedynku o tytuł mistrza Polski wagi ciężkiej skrzyżują rękawice Albert Sosnowski (48-6-2, 28 KO) i Andrzej Wawrzyk (29-1, 15 KO).

35-letni Sosnowski jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich zawodowców, 9 lat młodszy Wawrzyk to przedstawiciel młodej generacji. Faworytem potyczki jest krakowianin, ale mający w swoim dorobku tytuł czempiona Europy "Dragon" nie raz zaskakiwał swoją postawą mocnych przeciwników, w tym znakomitego Witalija Kliczkę czy Aleksandra Dimitrenkę.

- Chcę pokazać, dlaczego od 1998 roku jestem zawodowcem i tworzę historię polskiego boksu  - mówi Sosnowski. - Chciałbym swoją karierę zakończyć w naprawdę dobrym stylu. Nie stawiam sobie barier, ciężko pracuję na treningach, boks przynosi mi radość, dogaduję się z moim trenerem, mamy plan na tę walkę. 

- Andrzej ma wysokie notowania, dlatego przyjąłem tę ofertę. Myślę, że zwycięstwo otworzy przede mną nowe perspektywy. Będę gotów i mam nadzieję, że Andrzej też będzie w super formie - dodaje warszawski "Smok".

- Jeżeli Albert będzie dobrze przygotowany fizycznie, to na pewno będzie dużo silniejszym rywalem od moich poprzednich przeciwników - Williamsa i Bothy - ocenia Wawrzyk, który po bolesnej porażce z rąk Aleksandra Powietkina zanotował dwie wygrane przed czasem.

Bokser z Krakowa przyznaje, że starcie z Powietkinem pokazało mu, jak wiele go jeszcze czeka pracy na sali treningowej, ale zapewnia jednocześnie, że zamierza sukcesywnie podnosić swoje umiejętności i piąć się w górę światowych rankingów. 

- Na dziś nie myślę o mistrzostwie świata, bo to bardzo wysoki poziom, o czy miałem okazję się przekonać na własnej skórze. Na razie najważniejsze są najbliższe walki, ale chciałbym za jakiś czas stanąć do pojedynku o mistrzostwo Europy i zdobyć je jak Sosnowski - twierdzi Wawrzyk.

Podczas lubelskiej gali dojdzie także do innej ciekawej konfrontacji o krajowy czempionat. W boju o pas mistrza Polski kategorii junior średniej zmierzą  się faworyt miejscowej publiczności Łukasz Maciec (20-2-1, 5 KO) i były czempion Starego Kontynentu Rafał Jackiewicz (45-11-2, 21 KO). 

Bilety na galę "Wojak Boxing Night" w Lublinie dostępne są na eventim.pl i ebilet.pl.

http://www.youtube.com/watch?v=mzPy18N3UOQ