Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Choć wiadomość ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, jest bardzo prawdopodobne, że 17 września na gali Polsat Boxing Night w Gdańsku dojdzie do walki w wadze ciężkiej pomiędzy Albertem Sosnowskim (49-7-2, 30 KO) i Andrzejem Wawrzykiem (32-1, 18 KO). Informacja o powrocie "Dragona" do sportu po ogłoszeniu w marcu decyzji o zakończeniu sportowej kariery spotkała się z szerokim odzewem wśród dziennikarzy i bokserskich kibiców. Znany z wielkiego charakteru Sosnowski uspokaja sceptyków i zapowiada, że nie obawia się konfrontacji z dużo młodszym rywalem.

- Jestem doświadczonym pięściarzem i wiem, jak się bronić oraz jak dbać o swoje zdrowie. Z całym szacunkiem, ale Andrzej Wawrzyk to też nie jest Witalij Kliczko, żebym musiał się bać. Wiem, jak mam walczyć - stwierdził były mistrz Europy wagi ciężkiej w rozmowie z "Super Expressem".

Głównym wydarzeniem wrześniowej gali w Gdańsku będzie walka o tytuł czempiona WBO kategorii junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim i Oleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO).

Cała rozmowa z Albertem Sosnowskim na se.pl >>