Patronat medialny


 

Konstantin Airich

Z doświadczonym Konstantinem Airichem (21-5-2, 15 KO), zwycięzcą ostatniej edycji turnieju "Bigger's Better", sparuje, przygotowując się do zaplanowanego na 29 lipca w amerykańskim Uncasville czterorundowego pojedynku Artur Szpilka (6-0, 4 KO). Walka "Szpili" będzie jedną z atrakcji gali współorganizowanej przez Global Boxing Promotions i CES Boxing, podczas której Mariusz Wach (24-0, 12 KO) zaboksuje z Kevinem McBridem (35-9-1, 29 KO) o pas WBC International kategorii ciężkiej.

- Artur bardzo dobrze prezentuje się na sparingach na tle tak solidnego zawodnika, jakim jest Airich. Zwłaszcza, że dopiero w maju wrócił na salę treningową po półtorarocznej przerwie i rywalizuje teraz w wyższej wadze - relacjonuje promotor boksera z Wieliczki Andrzej Wasilewski. - Muszę powiedzieć, że "Szpila" naprawdę wysoko zawiesił poprzeczkę naszemu gościowi z Niemiec.

Dla 22-letniego Artura Szpilki występ w Uncasville będzie drugim startem w królewskiej dywizji. W pierwszym, 25 czerwca, znokautował w 33. sekundzie niepokonanego wcześniej Razima Hadziaganovica.