Patronat medialny


 


Artur SzpilkaPrzygotowania Artura Szpilki (6-0, 4 KO) do drugiego zawodowego występu po dwuletnim rozbracie ze sportem powoli wkraczają w decydującą fazę. Polak w poniedziałek wylatuje do Stanów Zjednoczonych, gdzie będzie sparował m.in. z byłym dwukrotnym pretendentem do mistrzowskiego tytułu wagi ciężkiej Monte Barrettem (34-9-2, 20 KO), o którym mówi się, że kilka lat temu na jednej z sesji sparingowych ciężko znokautował Andrzeja Gołotę .

Amerykanin obecnie przygotowuje się do zaplanowanego na 13 sierpnia rewanżowego starcia z niezwykle mocno bijącym Davidem Tuą. W minionym tygodniu "Szpila" miał stoczyć trzy sesje sparingowe z  doświadczonym Konstantinem Airichem, jednak Niemiec kompletnie nie radził sobie z Polakiem i został odesłany do domu już po środowym sparingu.

Pojedynek Artura Szpilki odbędzie się 29 lipca na gali w Uncasville, a jego rywalem będzie David Williams (6-4-1, 2 KO). Głównym wydarzeniem imprezy organizowanej przez stajnię Global Boxing będzie starcie Mariusza Wacha z Kevinem McBridem.