onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Artur Szpilka (22-3, 15 KO) i Mariusz Wach (33-4, 17 KO) nie zawiedli oczekiwań kibiców i w ubiegłą sobotę dali kibicom znakomitą i emocjonującą walkę na gali KnockOut Boxing Night #5 w Gliwicach. Pojedynek niejednogłośnie wygrał na punkty "Szpila", który jednak w ostatniej rundzie był bardzo bliski porażki przez nokaut. Teraz wielu fanów spodziewa się rewanżu, o który w studio TVP Sport zapytani zostali Matuesz Kempiński - psycholog Szpilki i Karol Da Costa - trener od przygotowania fizycznego Wacha.

- Biorąc pod uwagę, że mamy jeszcze troszeczkę czasu, żeby popracować nad koncentracją, to Artur wygra [rewanż] - stwierdził Kempński. 

Da Costa był, rzecz jasna, zupełnie innego zdania: -  Ja myślę, że w rewanżu nie będzie niedomówień - stwierdził. - Wieku się nie oszuka - ripostował Kempiński, na co Da Costa odparł: - Tak samo jak i takiego prawdziwego charakteru.

Póki co nie ma pewności, kiedy na ring powrócą Wach i Szpilka. "Wiking" przymierzany jest do występu na gali w Gdańsku 8 grudnia, jednak jego start nie został jeszcze ostatecznie potwierdzony.