onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

Dereck Chisora (30-9, 21 KO) zbliża się do końca przygotowań do walki z Arturem Szpilką (22-3, 15 KO). Pięściarze skrzyżują rękawice 20 lipca podczas gali organizowanej w Londynie. Od kilku miesięcy Chisora do swoich występów przygotowuje się z trenerem Davidem Coldwellem, który jest zadowolony z formy swojego podopiecznego.

- Dereck trenuje bardzo ciężko i traktuje ten pojedynek bardzo poważnie. On wie, że jest na etapie, w którym nie może pozwolić sobie na porażkę, jeśli myśli jeszcze o walkach o tytuł - mówi Coldwell, który w przeszłości współpracował także m.in. z Tonym Bellew.

- Chisorę czeka trudna walka. On musi pokazać ze Szpilką wszystko, żeby wygrać. Szpilka dał trudną walkę Deontayowi Wilderowi, Dereck ma świadomość, że musi być w najlepszej formie. Jeśli tak będzie, to odniesie bardzo cenne zwycięstwo - przekonuje brytyjski szkoleniowiec.

Dla 35-letniego Chisory będzie to drugi występ od ubiegłorocznej porażki z Dillianem Whytem. Szpilka po raz ostatni boksował w listopadzie ubiegłego roku. W narożniku Polaka po raz pierwszy będzie pracował Roman Anuczin.