onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

26 października podczas gali Knockout Boxing Night 8 na ring wróci Artur Szpilka (22-4, 15 KO). Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej zmierzy się z Włochem Fabio Tuiachem (29-6, 16 KO) i nie może sobie pozwolić na wpadkę.

Były mistrz Europy Albert Sosnowski mówi otwarcie, że Szpilka jest dużym faworytem w tym zestawieniu. "Dragon" zaznacza jednak, że jeden celny mocny cios Włocha, może odwrócić losy walki.

- Tuiach nie ma nic do stracenia i na pewno będzie ryzykował. Włoch wie, że Artur nie czuje się dobrze w bijatyce i gubi się, kiedy jest mocno naciskany. Jeśli Tuiach mocno trafi Szpilkę, to będą kłopoty - analizuje Sosnowski w rozmowie z TVP Sport.

- Artur w sytuacjach kryzysowych często opuszcza ręce i na siłę chce oddać. Oczywiście powinien ten pojedynek wygrać, bo jest lepszym boksersko pięściarzem, ale zobaczymy jak zachowa się jego głowa po ostatniej walce, która skończyła się dramatycznie - mówi były pięściarz.

Szpilka walką w Sosnowcu wróci na ring zaledwie trzy miesiące po lipcowej przegranej z Derekiem Chisorą. Z taką częstotliwością "Szpila" toczył dwie kolejne walki ostatni raz w 2015 roku.

Podczas gali Knockout Boxing Night 8 kibice zobaczą w akcji także utalentowanego 23-latka Fiodora Czerkaszyna, który zmierzy się z groźnym Nicolasem Pitto. W Sosnowcu dojdzie także do wyczekiwanego rewanżu pomiędzy Pawłem Stępniem i Markiem Matyją.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >>