Patronat medialny


 


Dwie walki ma stoczyć Artur Szpilka (23-4, 16 KO) w pierwszej połowie 2020 roku. Po raz pierwszy kibice zobaczą w ringu "Szpilę" 7 marca podczas gali Knockout Boxing Night 10 w Łomży, gdzie jego rywalem będzie Sergiej Radczenko (7-5, 2 KO).

- Planujemy, żeby Artur do wakacji stoczył dwie walki. Pierwsza odbędzie się na początku marca, zaś druga pod koniec pierwszego półrocza - mówił w rozmowie z WP Sportowe Fakty Andrzej Wasilewski, promotor pięściarza.

W marcu Szpilka po raz pierwszy od jedenastu lat zaboksuje w limicie kategorii junior ciężkiej. Pięściarz z Wieliczki chciałby szybko przedostać się do czołówki rankingów dywizji cruiser.

- Artur myśli o poważnych sukcesach w tej kategorii wagowej, więc Sergiej Radczenko powinien być dla niego drobnym krokiem do celu. Jeśli Artur wygra, to przed wakacjami zaboksuje z kimś o poziom lub półtora wyżej. Jeśli przejdziemy te dwie przeszkody, to myślę, że w środku lata Artur będzie już sklasyfikowany w rankingach na przyzwoitej pozycji - tłumaczy szef grupy KnockOut Promotions.

W Łomży kibice zobaczą także walkę niepokonanego Fiodora Czerkaszyna z byłym mistrzem świata wagi średniej Samem Solimanem. Podczas KBN 10 zaprezentują się również Paweł Stępień, Kamil Bednarek i Przemysław Zyśk.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 10 >>