Patronat medialny


 


 

Pierwszy kanał Telewizji Polskiej pokaże na żywo walkę Artura Szpilki (23-4, 16 KO) z Sergiejem Radczenko (7-5, 2 KO). Pojedynek będzie główną atrakcją gali Knockout Boxing Night 10 organizowanej 7 marca w Łomży. Dla pięściarza z Wieliczki będzie to powrót to wagi junior ciężkiej po ponad dziesięciu latach.

"Szpila" ostatni raz boksował w październiku, wygrywając już w pierwszej rundzie z Fabio Turchim. Dla podopiecznego trenera Romana Anuczina było to pożegnanie z kategorią ciężką. W "królewskiej" dywizji pięściarz grupy KnockOut Promotions walczył m.in. o mistrzostwo świata federacji WBC.

Artur Szpilka do najbliższego występu przygotowywał się przez kilka tygodni w Hiszpanii. Ostatnie kilkanaście dni przed walką "Szpila" spędzi w Polsce. Dla Radczenko, który w przeszłości często gościł na obozach sparingowych braci Kliczko, będzie to czwarty występ na gali organizowanej nad Wisłą. Pięściarz z Ukrainy boksował z Michałem Cieślakiem, Krzysztofem Głowackim oraz Adamem Balskim.

W Łomży kibice zobaczą w akcji także Fiodora Czerkaszyna (15-0, 10 KO). Niepokonany na zawodowych ringach 24-latek skrzyżuje rękawice z Patrickiem Mendym (18-15-3, 1 KO). Ten pojedynek, podobnie jak pozostałe starcia gali KBN 10 w Łomży będzie można obejrzeć na TVP Sport oraz bezpłatnie na Tvpsport.pl.