Patronat medialny


 


7 marca na gali Knockout Boxing Night 10 w Łomży na ring wróci Artur Szpilka (23-4, 16 KO). Przeciwnikiem 30-latka, który po ponad dziesięciu latach stoczy walkę w limicie wagi junior ciężkiej, będzie doskonale znany polskim kibicom Sergiej Radczenko (7-5, 2 KO).

"Szpila" ostatni raz boksował w październiku, wygrywając już w pierwszej rundzie z Fabio Turchim. Dla podopiecznego trenera Romana Anuczina było to pożegnanie z kategorią ciężką. W "królewskiej" dywizji pięściarz grupy KnockOut Promotions walczył m.in. o mistrzostwo świata federacji WBC.

- W wadze ciężkiej chciałem osiągnąć naprawdę dużo. Miałem trochę zbyt wygórowane ambicje w porównaniu do mojej struktury kości. W kategorii junior ciężkiej jest inaczej. Czuję, że jestem silniejszy od każdego sparingpartnera, z którym przygotowywałem się do tej walki - mówi Szpilka w rozmowie z TVP Sport.

- Człowiek cały czas uczy się na błędach. Na razie wykonuję bardzo dobrą robotę z trenerem. Przerabiamy cały czas to, co trzeba zrobić. Muszę wyjść do ringu i to pokazać. 7 marca stanę do walki z zawodnikiem, który się nie boi boksować. To solidny, umiejący boksować pięściarz. Gwarantuję emocje - dodaje pięściarz grupy KnockOut Promotions.

Pojedynek Szpilka - Radczenko zostanie pokazany na żywo przez TVP 1. W Łomży kibice zobaczą w akcji także Fiodora Czerkaszyna (15-0, 10 KO). Niepokonany na zawodowych ringach 24-latek skrzyżuje rękawice z Patrickiem Mendym (18-15-3, 1 KO). Ta walka, podobnie jak pozostałe starcia gali KBN 10 w Łomży będzie można obejrzeć na TVP Sport oraz bezpłatnie na Tvpsport.pl.