onet.pl sport



Przegląd Sportowy

Patronat medialny





 


1 czerwca były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (24-4, 16 KO) rozpocznie współpracę z nowym trenerem Andrzejem Liczikiem. Będzie to piąty szkoleniowiec w zawodowej karierze "Szpili". Wcześniej pięściarz z Wieliczki trenował z Fiodorem Łapinem, Ronniem Shieldsem, Andrzejem Gmitrukiem oraz Romanem Anuczinem.

- W dzień dziecka rozpoczynamy treningi z Andrzejem Liczikiem. Na razie z pewnymi ograniczeniami, ponieważ cały czas mój bark ma ograniczoną ruchomość. Za dwa miesiące wrócę do pełnych treningowych, ale siłowych - powiedział Szpilka w "Magazynie Sportowym".

- Za cztery miesiące powinienem wrócić do pełnych treningów bokserskich. Jeśli oczywiście nie będzie komplikacji. Wtedy mam nadzieję, że walkę będę mógł stoczyć w listopadzie lub grudniu - dodał "Szpila".

Andrzej Liczik w ostatnich miesiącach skupiał się przede wszystkim na współpracy z Michałem Cieślakiem, którego poprowadził do walki o mistrzostwo świata WBC wagi junior ciężkiej. Liczik trenuje także m.in. byłą mistrzynię świata Ewę Piątkowską.