Patronat medialny


 


Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (24-4, 16 KO) poinformował, że zakończył rehabilitację po przebytej wiosną operacji barku. 31-letni pięściarz z Wieliczki ma stoczyć kolejny zawodowy pojedynek w ciągu sześciu miesięcy.

- Zakońcyłem rehabilitację, zaczynam trenować do walki. KnockOut Promotions ma 6 miesięcy na zorganizowanie mi walki - stwierdził "Szpila", który niedawno podpisał z Andrzejem Wasilewskim porozumienie kończące współpracę obu stron na dotychczasowych zasadach.

Pięściarz i promotor zakładają, że dalsza współpraca jest bardzo prawdopodobna, jednak według nowych reguł. Aktualnie obowiązujący kontrakt Szpilka wypełni tocząc jeszcze jedną walkę gali z cyklu Knockout Boxing Night.

W marcu "Szpila" po ponad dziesięciu latach wrócił do wagi junior ciężkiej, jednak w walce z Sergiejem Radczenko nie był w najlepszej dyspozycji. Powrót na ring Szpilki odbędzie się w kategorii ciężkiej. Będzie to także pierwsza walka pięściarza z trenerem Andrzejem Liczikiem w narożniku.