Patronat medialny


 


Specjalny komitet wyznaczony przez federację WBC kontynuuje prace nad utworzeniem nowej kategorii wagowej, która wyznaczałaby nowy limit pomiędzy wagą junior ciężką i ciężką. Ostatnie pomysły mówią o zmniejszeniu limitu kategorii cruiser do 86 kilogramów oraz utworzeniu dywizji super cruiser z limitem do 99 kilogramów.

Komitetowi World Boxing Council w tej sprawie przewodzi Tony Bellew, były mistrz świata wagi junior ciężkiej, który w swojej karierze boksował także w kategorii ciężkiej. Projekt utworzenia nowego przedziału wagowego dla tzw. małych zawodników wagi ciężkiej, wspiera m.in. Artur Szpilka, który większość zawodowej kariery spędził w najcięższej kategorii wagowej.

- Przechodziłem z wagi półciężkiej do junior ciężkiej, a następnie do ciężkiej. Wiem co to oznacza z perspektywy pięściarza, dlatego myślę, że jestem właściwą osobą. Chcę zaproponować wagę super cruiser, ponieważ super ciężka brzmi niepoważnie - mówi Bellew. 

Były pięściarz ma już także pomysł, kto mógłby zaboksować o pas mistrzowski WBC w nowym przedziale wagowym. Brytyjczyk wyznaczyłby do takiego pojedynku Oleksandra Usyka i Deontaya Wildera.