Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut

Rzeszów - największe miasto południowo-wschodniej Polski, stolica województwa podkarpackiego oraz centrum Rzeszowskiego Obszaru Metropolitarnego. Siedziba władz samorządowych i wojewódzkich, instytucji rządowych oraz sądowniczych. Stanowi centrum ekonomiczne, akademickie, kulturalne i rekreacyjne południowo-wschodniej Polski. Pełni funkcję ważnego ośrodka przemysłu lotniczego, informatycznego, chemicznego, handlowego, budowlanego i usługowego.

W stolicy Podkarpacia mieszka blisko 220 tys. osób, z czego znaczną część stanowią studenci. Średnia wieku mieszkańców to ok. 39 lat, dlatego Rzeszów nazywany jest często miastem ludzi młodych.

Rzeszów to miejsce, które mieszkańcy wysoko oceniają pod względem jakości życia. Przyznają, że jest to miasto czyste, bezpieczne, wygodne, zapewniające jednocześnie stabilizację życiową i satysfakcję z możliwości rozwoju osobistego i zawodowego.

Rzeszów jest siedzibą Doliny Lotniczej – największego klastra lotniczego w Polsce, skupiającego ponad 150 firm z branży. Największym zakładem jest Pratt & Whitney Rzeszów (dawniej WSK „PZL-Rzeszów”) specjalizujący się w produkcji silników samolotowych. W mieście rozwija się również przemysł chemiczny (Bausch Health, Sylveco, Sanofi-Aventis), informatyczny (Asseco Poland SA), a także opakowaniowy (Marma Polskie Folie). W Rzeszowie swoje siedziby mają również takie firmy, jak Bosch czy Nestle (dawniej Alima-Gerber).

W mieście działają dwa kluby siatkarskie posiadające drużyny w ekstraklasie męskiej - Asseco Resovia Rzeszów oraz żeńskiej - Developres Rzeszów, który w ostatnich latach zdobył srebrny i dwa brązowe medale w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Asseco Resovia Rzeszów to siedmiokrotny mistrz Polski, trzykrotny zdobywca Pucharu Polski oraz zdobywca Superpucharu Polski. Siatkówka stała się w Rzeszowie "sportem narodowym", na mecze odbywające się w Regionalnym Centrum Widowiskowo-Sportowym Podpromie im. Jana Strzelczyka przychodzi blisko 4 tys. kibiców.

Rzeszów jest miejscem, gdzie odbywa się wiele festiwali i wydarzeń kulturalnych. W kulturalną mapę miasta na stałe wpisał się Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych organizowany w naszym mieście co trzy lata od 1969 roku. Na czas Festiwalu do Rzeszowa zjeżdżają zespoły z całego świata. Kolejnym znaczącym festiwalem jest Rzeszów Carpathia Festival, który organizowany jest od 2005 roku. Przez 4 dni festiwalu swoje umiejętności prezentują młodzi wokaliści i zespoły muzyczne. Festiwal Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury odbywa się rokrocznie końcem czerwca. W ramach Festiwalu można było już zobaczyć i usłyszeć w stolicy Podkarpacia takie gwiazdy, jak Guano Apes, White Lies, Within Temptation, Coma, T.Love, Myslovitz i wiele innych. Największą widownię przyciągają koncerty kolektywów - wspólne występy polskich zespołów z gośćmi ze Wschodu, z takich krajów, jak Ukraina, Białoruś czy Armenia.