Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


KSW planuje zorganizować pojedynek Artura Szpilki z Tomaszem Adamkiem w formule MMA. O planach takiej walki poinformował Martin Lewandowski w rozmowie ze sportowefakty.wp.pl.

- Na Szpilkę czekam już trzy lata i trochę mi to przypomina historię z Damianem Janikowskim. Jesteśmy już po słowie, po ustaleniach stawek finansowych, mamy też pomysły na konkretne zestawienia. Jednym z nich jest konfrontacja z Adamkiem - mówi Lewandowski.

Współwłaściciel Konfrontacji Sztuk Walki ma jednak świadomość, że "Góral" w najbliższych miesiącach zamierza stoczyć jeszcze dwie walki bokserskie. Pierwsza ma się odbyć jeszcze w tym roku, zaś druga w pierwszej połowie przyszłego.

- Musimy zatem połączyć plany obu zawodników i nasze, bo taka potencjalna walka zasługuje na status jednej z głównych walk wieczoru. Ale pamiętajmy, że Adamek wciąż jest typowym uderzaczem. Szpilka trochę się już bawi w trenowanie MMA. I dlatego zaraz zacznie się analizowanie, na co ktoś może sobie pozwolić. Doprowadzenie do takiej walki będzie długim procesem - dodaje Lewandowski.

Artur Szpilka w ostatnim zawodowym występie przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie z Łukaszem Różańskim. Od niedawna "Szpila" pracuje jako trener w KSW Cross Fight Gym, gdzie prowadzi grupowe zajęcia.

Powrót na ring Adamka zapowiadany jest do dłuższego czasu. Początkowo miał być to jedynie pożegnalny występ, ale "Góral" ostatecznie stoczy dwie walki. Szczegóły pojedynków z jego udziałem nie są jeszcze znane.