onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Jean PascalJuż w najbliższą sobotę mistrz świata WBC wagi półciężkiej Jean Pascal (26-0, 20 KO) stanie przed prawdopodobnie najtrudniejszym testem w swojej zawodowej karierze wychodząc do ringu z Bernardem Hopkinsem (51-5-1, 32 KO). Amerykanin zapowiada, że zrobi wszystko, żeby odebrać tytuł Kanadyjczykowi i zostać najstarszym mistrzem świata w historii zawodowego boksu. Pascal deklaruje, że jest przygotowany na każdy ruch ze strony swojego bardziej doświadczonego rywala.

- Hopkins ma opinię pięściarza, który często fauluje. On w ringu potrafi prowokować, zna więcej sztuczek niż ja potrafię wymyślić, ale ja ostrzegam, że jeśli Hopkins zagra nieczysto, to odpłacę mu tym samym. Wierzę, że Hopkins chcąc zostać legendą, będzie chciał być pamiętany jako przykład do naśladowania i nie będzie uciekał się do fauli - mówi Pascal.

- Ludzie nie docenili mojej wygranej nad Dawsonem. Większość mówiła, że wygrałem bo Dawson miał słabszy dzień. Faktycznie miał słabszy dzień, bo ja na nic mu nie pozwoliłem. Walką z Hopkinsem chcę ugruntować swoją pozycję jako nowa twarz światowego boksu - powiedział Kanadyjczyk. {jcomments on}