Patronat medialny


 


W pojedynku wieczoru gali w Las Vegas Saul Alvarez (53-1-2, 36 KO) zastopował w jedenastej rundzie Siergieja Kowaliowa (34-4-1, 29 KO), zdobywając mistrzowski pas WBO wagi półciężkiej.

Walka rozpoczęła się zgodnie z oczekiwaniami, Rosjanin dobrze boksował lewym prostym, zaś "Canelo" szukał pojedynczych ciosów kontrujących. 36-letni "Krusher" był jednak oszczędny w wykorzystywaniu prawej ręki, co pozwoliło z biegiem czasu przejść Meksykaninowi do ofensywy.

Rywalizacja do ósmego starcia była bardzo wyrównana, obaj pięściarze mieli w niej swoje momenty. W dziewiątej odsłonie Alvarez wyraźnie zwolnił tempo, przyjmując kilka mocnych uderzeń Kowaliowa i wydawać się mogło, że Rosjanin zaczyna przełamywać mniejszego rywala. "Canelo" wrócił jednak do gry w rundzie dziesiątej, spychając Kowaliowa do obrony. W kolejnym starciu zaatakował jeszcze odważniej, skrócił dystans i zamroczył zmęczonego bojem "Krushera" prawym sierpem, poprawił sierpowym z lewej ręki i efektownie zakończył walkę mocnym prawym.

Dzięki zwycięstwu nad Kowaliowem Saul Alvarez został mistrzem świata w czwartej kategorii wagowej. Wcześniej zdobywał pasy w wagach super półśredniej, średniej i super średniej.