Patronat medialny


 


Laila AliLaila Ali, córka jednego z najlepszych pięściarzy w historii Muhammada Ali'ego i zarazem mistrzyni świata w trzech kategoriach wagowych w wywiadzie dla amerykańskiej prasy przyznała, że niepokonany na zawodowych ringach Floyd Mayweather Jr (41-0, 25 KO) być może jest lepszym pięściarzem od jej ojca.

- Nie jestem jedną z osób, która wskazuje jednego najlepszego pięściarza wszech czasów i kłóci się zawzięcie, że ma na pewno rację. Naturalnie mój ojciec jest moim faworytem do miana najlepszego w historii. Dzisiaj Mayweather uważa się za lepszego od niego i być może jest, nie wykluczam tego. Technicznie być może Floyd jest lepszy, ale pamiętajmy na kim się wzorował dorastając i czyje ruchy powtarzał. Żyjemy teraz w innych czasach więc ciężko to porównywać - powiedziała Ali, która żałuje, że w swojej karierze nie stoczyła nigdy pojedynków z innymi gwiazdami kobiecego boksu - Ann Wolfe oraz Natashą Ragosiną.

Córka legendarnego pięściarza przy okazji wyraziła także swoje zdanie na temat najbliższej walki Manny'ego Pacquiao (51-3-2, 38 KO) oraz potencjalnej konfrontacji Filipińczyka z Mayweatherem.

- Margarito jest wyższy, ale Manny go pokona. Zawsze na niego stawiam, chyba że będzie walczył z Floydem. Wtedy już stawiam przeciwko niemu - zakończyła Amerykanka.