Patronat medialny


 


Na początku kwietniu Floyd Mayweather Jr poinformował, że rozpoczyna karierę trenerską. Były mistrz świata pięciu kategorii wagowych podjął taką decyzję po niedawnej śmierci swojego wujka Rogera, który był jego szkoleniowcem przez kilkanaście lat.

Wieloletni doradca pięściarza Leonard Ellerbe potwierdził, że Mayweather swoje nowe zajęcie traktuje bardzo poważnie. Na razie 43-latek ćwiczy jedynie z zaprzyjaźnionymi zawodnikami.

- Boks to jego pierwsza miłość. To także pierwsza rzecz, której nauczył się w życiu. To jego strefa komfortu, on po prostu czuje się bezpiecznie, przebywając na sali treningowej - stwierdził Ellerbe.

- Floyd naprawdę skupia się na tym, żeby zostać wielkim trenerem. Kiedy on decyduje się na coś, to osiąga swój cel. Cały czas przychodzi na salę treningową, żeby doskonalić swój warsztat - dodał.

Mayweather to najlepiej zarabiający pięściarz w historii. Co jakiś czas pojawiają się plotki o jego możliwym powrocie na ring. W ostatnich tygodniach w sieci zamieszczono m.in. filmy, na których Mayweather trenuje swojego syna.