Patronat medialny


 


Ogłoszono tegoroczne nominacje do bokserskiej galerii sław. W gronie 30 kandydatów Hall of Fame znaleźli się po raz pierwszy m.in. Floyd Mayweather Jr, Władimir Kliczko, Miguel Cotto, Andre Ward oraz James Toney. 

Aby znaleźć się na liście kandydatów, pięściarz musi pozostawać na bokserskiej emeryturze co najmniej 3 lata. Wyboru dokonają dziennikarze zajmujący się tematyką bokserską. Każdy posiadający prawo głosu, może wybrać do 5 pięściarzy. Głosowanie będzie trwało do końca października, a jego wyniki zostaną ogłoszone przed końcem roku. Do zaszczytnego grona dołączy trzech pięściarzy z największą liczbą głosów.

Na liście kandydatów po raz kolejny znalazł się także Dariusz Michalczewski, jednak patrząc na tegoroczną konkurencję, szanse Polaka na wybór do galerii sław są nieduże. W ubiegłym roku do Hall of Fame zostali przyjęci Bernard Hopkins, Shane Mosley oraz Juan Manuel Marquez. Z powodu epidemii koronawirusa, ceremonia ich przyjęcia, która zawsze odbywa się w czerwcu, została przeniesiona na przyszły rok.