Patronat medialny


 

W nocy z soboty na niedzielę (16/17 maja) w ramach pasma Canal+ KO na antenie Canal+ Sport transmitowana będzie kolejna pasjonująca gala bokserska. W Inglewood, w stanie Kalifornia na ring powróci Giennadij Gołowkin (32-0, 29 KO). Mistrz świata WBA, IBO i WBC Interim w wadze średniej w swoim drugim tegorocznym występie stanie naprzeciw Amerykanina Williego Monroe Jr (19-1, 6 KO). Początek transmisji o godz. 03:30.

- Willie Monroe Jr. 28-latek ze stanu Nowy Jork pochodzi z pięściarskiej rodziny. Bokserem zawodowym był jego ojciec, a także stryj (również Willie), który w przeszłości był nawet pogromcą słynnego Marvina Haglera. Mangusta - bo taki przydomek ma Amerykanin - wywalczył rok temu wakujące i niezbyt prestiżowe pasy WBO-NABA i WBO-NABO, których bronił w styczniowej walce ze swoim rodakiem Brianem Verą wygrywając ten pojedynek na punkty. Wydaje się jednak, że GGG jest zdecydowanym faworytem tej konfrontacji i rywalowi ciężko będzie przetrwać w ringu do końcowego gongu – mówi Edward Durda, który galę z Inglewood będzie komentował z byłym mistrzem Europy wagi średniej Grzegorzem Proksą.

Studio towarzyszące transmisji z gali w Inglewood rozpocznie się w Canal+ Sport w nocy z soboty na niedzielę o 03:30. Poprowadzi je Paulina Czarnota-Bojarska. Jej gośćmi będą dziennikarz i ekspert pięściarski Janusz Pindera oraz zawodniczka wagi superlekkiej, niepokonana na zawodowym ringu Ewa Piątkowska.