Giennadij Gołowkin (34-0, 31 KO) pokonał przez techniczny nokaut w ósmej rundzie Davida Lemieux (34-3, 31 KO) w głównym wydarzeniu gali w Nowym Jorku. Do momentu przerwania walki Kazach wyraźnie prowadził na punkty.

"GGG" narzucił przeciwnikowi swoje warunki od pierwszej rundy, trafiając Lemieux niemal każdym mocniejszym uderzeniem. Kanadyjczyk początkowo dobrze znosił ciosy Kazacha, ale każda kolejna runda była dla niego coraz trudniejsza.

W piątym starciu Lemieux był po raz pierwszy liczony, a Gołowkin uderzył swojego rywala gdy ten już był na deskach. Kolejne odsłony nie przynosiły zmiany obrazu walki, a przyjmujący dużo bardzo mocnych ciosów Lemieux został zastopowany w połowie ósmej rundy, ponosząc trzecią porażkę w karierze.

Gołowkin dzięki tej wygranej zunifikował pasy mistrza świata IBF i WBA wagi średniej oraz zapewnił sobie pozycję oficjalnego pretendenta do tytułu federacji WBC, o który w listopadzie będą rywalizować Saul Alvarez i Miguel Cotto.