Patronat medialny


 


Jest już niemal pewne, że 27 sierpnia w Londynie mistrz świata wagi średniej federacji WBA, WBC i IBF Gienadij Gołowkin (35-0, 32 KO) skrzyżuje rękawice z faworytem gospodarzy Chrise, Eubankiem Jr (23-1, 18 KO). "GGG" jako zawodowiec nie zaznał jeszcze goryczy porażki i w starciu z Eubankiem z pewnością będzie wyraźnym faworytem. Są jednak tacy - jak Peter Fury - którzy wierzą w możliwości utalentowanego Brytyjczyka i wietrzą wielką sensację.

- Myślę, że Eubank Jr to zawodnik światowej klasy i może dać Gołowkinowi dobrą walkę. Uważam, że Gołowkin sobie poradzi, ale nie skreślałbym Eubanka - stwierdził trener króla wagi ciężkiej Tysona Fiury'ego w rozmowie ze Sky Sports.

- Ja lubię oglądać Eubanka, on wnosi do boksu koloryt. Myślę, że może zajść daleko i sądzę, że ma szansę z Gołowkinem, jeśli się z nim zmierzy - dodał Peter Fury

Brytyjskie media spekulują, że Eubank Jr za występ przeciwko niepokonanemu Kazachowi może zarobić nawet ponad 3 miliony dolarów. Podpisanie kontraktów na intrygująco zapowiadające się stracie powinno nastąpić w najbliższych dniach.