Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 

Były mistrz świata wagi średniej Giennadij Gołowkin (38-1-1, 34 KO) wstrzyma się jeszcze z podjęciem decyzji dotyczącej podpisania kontraktu z nowym partnerem, który będzie pokazywał walki z jego udziałem w USA. W ostatnich latach robiła to telewizja HBO, która w sobotę przeprowadziła swoją ostatnią bokserską transmisję.

Gołowkin w ostatnim czasie spotykał się z przedstawicielami telewizji ESPN, platformy internetowej DAZN oraz ludźmi odpowiedzialnymi za projekt Premier Boxing Champions. Wybór tej ostatniej opcji przez Kazacha jest najmniej prawdopodobny.

36-letni "GGG" zapowiedział, że decyzje w sprawie swojej przyszłości podejmie najwcześniej w ostatnich dniach grudnia. Pięściarz zdradził również, że duży wpływ na jego plany może mieć rozstrzygnięcie sobotniej walki pomiędzy Saulem Alvarezem i Rockym Fieldingiem.

Nieoficjalnie mówi się, że Gołowkin jest najbliżej związania z DAZN. Właściciele platformy mieli nawet Kazachowi przedstawić plan dwóch walk na przyszły rok. W maju Gołowkin miałby skrzyżować rękawice z Callumem Smithem, zaś we wrześniu po raz trzeci zmierzyć się z "Canelo" Alvarezem.