Patronat medialny


 

Eddie Hearn potwierdził w rozmowie z serwisem Boxing-Social.com, że na 21 listopada planowana jest walka pomiędzy mistrzem świata IBF wagi średniej Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO) i Kamilem Szeremetą (21-0, 5 KO). Brytyjski promotor sugerował jednak, że na potwierdzenie tej daty, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Według słów Hearna, w ciągu najbliższych dni mają zostać oficjalnie ogłoszone trzy gale organizowane przez Matchroom Boxing USA we współpracy z platformą DAZN. Pierwsza odbędzie się 23 października w Meksyku i wystąpią na niej m.in. Roman Gonzalez i Juan Francisco Estrada. Druga planowana jest na 7 listopada - walką wieczoru będzie tam pojedynek Devina Haneya z Yuriorkisem Gamboą. Trzecie wydarzenie ma odbyć się 28 listopada, kiedy ma dojść do walki Daniela Jacobsa z Gabrielem Rosado.

O terminie walki Gołowkin - Szeremeta szef Matchroom na razie nie wypowiada się z pełnym przekonaniem. Od jakiegoś czasu Hearn sugeruje również, że Kazach nie śpieszy się z powrotem na ring, ponieważ czeka na decyzję władz Stanów Zjednoczonych o ponownym wpuszczeniu kibiców na sportowe areny. To jednak stanie się prawdopodobnie najwcześniej w grudniu. Jedną z możliwych lokalizacji pojedynku "GGG" z Polakiem jest stadion sportowy w Carson, niedaleko Los Angeles.