Patronat medialny


 

Jak informują amerykańscy dziennikarze zajmujący się boksem zawodowym, Giennadij Gołowkin (40-1-1, 35 KO) dąży do szybkiego porozumienia z platformą DAZN w sprawie ogłoszenia walki z Kamilem Szeremetą (21-0, 5 KO). Pojedynek ma odbyć się 18 grudnia, prawdopodobnie w Teksasie, co pozwoli na obecność kibiców na trybunach.

Data pojedynku "GGG" z Polakiem była zmieniana kilkukrotnie. Początkowo wymusiła to kontuzja Kazacha, a później problemem była pandemia koronawirusa. Według nieoficjalnych informacji, teraz DAZN musi jeszcze ustalić warunki finansowe najbliższego występu Gołowkina.

Za każdy pojedynek aktualny mistrz świata IBF wagi średniej ma według kontraktu z DAZN otrzymywać 15 mln dolarów. Platforma przeżywa kłopoty finansowe po tym jak w trakcie pandemii straciła wielu subskrybentów i negocjuje z Kazachem obniżkę jego wynagrodzenia. Porozumienie w tej sprawie ma być już jednak blisko.

Kilka dni temu Szeremeta po raz kolejny rozpoczął sesje sparingowe przed walką z Gołowkinem. Dla Polaka, który w przeszłości dzierżył tytuł mistrza Europy, będzie to pierwsza w karierze walka o mistrzostwo świata.