Patronat medialny


 

Trener i menadżer Saula Alvareza (54-1-2, 36 KO) Eddy Reynoso oświadczył w rozmowie z Boxingscene, że ewentualna trzecia walka "Canelo" z Genadijem Gołowkinem (41-1-1, 36 KO) odbyć się może wyłącznie w kategorii super średniej. Meksykanin w swoim ostatnim występie, pokonując Calluma Smitha, zdobył pasy WBA i WBC w limicie 168 funtów i nie zamierza już wracać do wagi średniej. 

- Saul Alvarez boksował będzie teraz w super średniej. Nie będziemy szli na żadne ustępstwa na rzecz Gołowkina ani kogokolwiek innego i nie będziemy zbijać do 160 funtów - oznajmił opiekun lidera rankingu P4P magazynu "The Ring". - Każdy potencjalny rywal, musi przyjść do nas do super średniej, tutaj będziemy na nich czekać. 

- Canelo boksuje z najlepszymi na świecie, to my jesteśmy tu stroną A, zobaczymy, czym zakończą się negocjacje. Czekamy na oferty. Nie mamy jeszcze nic zaklepanego. Jesteśmy otwarci na walę z Gołowkinem w limicie 168 funtów - dodał Reynoso. 

Saul Alvarez w swoim kolejnym starcie, 27 lutego, spotkać ma się z obowiązkowym challengerem WBC Avnim Yildirimem (21-2, 14 KO). Gienadij Gołowkin wiosną zmierzy się prawdopodobnie z Jaime Munguią (36-0, 29 KO) lub Ryotą Muratą (16-2, 13 KO).