Patronat medialny


 


Nie jak wcześniej zapowiadano w styczniu, a dopiero na przełomie marca i kwiatnia kolejny pojedynek ma stoczyć jedyny w historii zawodowego boksu mistrz świata ośmiu kategorii wagowych Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO). Szczegóły dotyczące jego występu nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Filipińczyk, który pełni jednocześnie funkcję senatora w swoim kraju, chce wejść do ringu dopiero, kiedy będzie spokojniejszy okres polityczny na Filipinach. Jedna z możliwych dat pojawiających się w filipińskich mediach to 11 kwietnia.

W gronie potencjalnych rywali Filipińczyka pojawia się przede wszystkim były mistrz świata czterech kategorii wagowych Mikey Garcia (39-1, 30 KO). Dla 31-latka byłby to powrót na ring po porażce z Errolem Spencem. Garcia negocjuje jednak także umowę z platformą DAZN, co przekreśliłoby jego szanse na walkę z "Pac Manem".

Pacquiao ostatni pojedynek stoczył w lipcu, wygrywając niejednogłośnie na punkty z Keithem Thurmanem. W styczniu aktualny mistrz świata WBA wagi półśredniej pokonał z kolei Adriena Bronera.