Patronat medialny


 

Andre WardSzykujący się do zaplanowanego na 27 listopada pojedynku z Sakio Biką (28-4-2, 19 KO) mistrz świata WBA kategorii super średniej Andre Ward (22-0, 13 KO) zdradził w rozmowie z amerykańską prasą, że z wielką chęcią skrzyżowałby rękawice z czempionem federacji IBF Lucianem Bute (27-0, 22 KO). Amerykanin obecnie związany jest kontraktem z turniejem "Super Six", gdzie zapewnił już sobie awans do półfinału, ale już nieoficjalnie mówi się, że w przypadku jego wygranej w całej imprezie, pierwszym pojedynkiem po zakończeniu rozgrywek będzie właśnie starcie z leworęcznym Rumunem.

- Magazyn "The Ring" klasyfikuje go na pierwszej pozycji w naszej wadze, a ja jestem tuż za nim. Nie wiem czemu tak jest, ale z chęcią udowodnię, że to ja jestem numerem jeden. Bute robi w ringu błędy i wiem, że jestem w stanie je wykorzystać. Teraz przede mną jeszcze dokończenie Super Six, ale potem z przyjemnością zmierzę się z Bute. Do tego czasu na pewno nabiorę jeszcze większego doświadczenia i będę jeszcze lepszym pięściarzem niż teraz - zapowiada Ward.

Lucian Bute z kolei w zeszłym tygodniu podpisał kontrakt z telewizją Showtime na transmisje z jego trzech kolejnych zawodowych pojedynków. Ta sama stacja stoi właśnie za organizacją turnieju "Super Six".