Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


SauerlandPółfinałowy pojedynek turnieju Super Six pomiędzy Arturem Abrahamem (32-2, 26 KO) i Andre Wardem (23-0, 13 KO), może się nie odbyć. Stanowa Komisja Boksu w Kalifornii, mimo wcześniejszego porozumienia, nie zgadza się, na neutralny skład sędziowski.

Komisja domaga się by pojedynek poprowadził sędzia ringowy z Kalifornii, a wśród trójki sędziów punktowych znalazło się dwóch sędziów kalifornijskich. Według wcześniejszych ustaleń, pojedynek miał poprowadzić sędzia spoza Europy i spoza USA, a punktować pojedynek miał jeden sędzia z Kalifornii, jeden sędzia z Europy i jeden sędzia neutralny. Promotr Abrahama, Wilfred Sauerland jest oburzony tą decyzją i zapowiedział, że Abraham na takich warunkach nie wyjdzie do ringu.

- Dopóki problem nie zostanie rozwiązany, Artur Abraham nie opuści kraju - powiedział Sauerland - To wstyd, że takie wydarzenie jest zagrożone dlatego, że lokalna komisja, nie chce zaakceptować porozumienia, które zostało osiągnięte i działa wbrew podstawowym zasadom fair play.