Patronat medialny


 


Dimitrenko Zaworotny31 lipca na ostatniej gali grupy Universum pokazywanej przez niemiecki kanał ZDF Ukrainiec Aleksander Dimitrenko (29-1, 19 KO) zmierzy się ze swoim rodakiem Jarosławem Zavorotnym (14-4, 12 KO) w pojedynku o wakujący pas EBU wagi ciężkiej. Wczoraj obaj pięściarze spotkali się na konferencji prasowej anonsującej zbliżającą się imprezę.

- Nie mogę doczekać się tego pojedynku. Ostatni raz boksowałem w lipcu 2009 roku i nadszedł czas, by wrócić na ring. Wspaniale, że mogę walczyć o mistrzostwo Europy - powiedział Dimitrenko. - Gdy biłem się z Eddie Chambersem, to nie był mój dzień, ale czasem tak bywa, raz wygrywasz, raz przegrywasz. Najważniejsze, by patrzeć naprzód i wyciągać właściwe wnioski.

-  To najważniejsza walka w mojej karierze i zrobię wszystko, by na Ukrainę wrócić z mistrzowskim pasem - zapewnił Zaworotny, który w roli rywala Dimitrenki zastąpił w ostatniej chwili Denisa Bachtowa.

Bezpośrednią transmisję z hamburskiej gali, podczas której zostaną także rozegrane dwa pojedynki o mistrzostwo świata - WBA wagi super średniej pomiędzy Dimitrijem Sartisonem (26-1, 17 KO) i Khorenem Gevorem (31-4, 16 KO) oraz WBC Interim kategorii średniej pomiędzy Sebastianem Zbikiem (29-0, 10 KO) i Jorge Sebastianem Heilandem (16-0, 8 KO) - przeprowadzi Polsat Sport. Początek programu o godz. 18.00.