Patronat medialny


 


Choć kontrakty na tę walkę nie zostały jeszcze podpisane, jest wysoce prawdopodobne, że w zaplanowanej na 11 grudnia obronie mistrzowskich pasów WBO i IBF wagi ciężkiej Władimir Kliczko (55-3, 49 KO) zmierzy się z Dereckiem Chisorą (14-0, 9 KO).

Pomimo, że przeglądając rankingi World Boxig Organization i International Boxing Federation, trudno jest znaleźć zbyt wiele alternatywnych rozwiązań dla czempiona z Ukrainy, Michael Rosenthal z magazynu "The Ring" ostro krytykuje wybór angielskiego "prospekta" na challengera do dwóch mistrzowskich tytułów.

"Wybór faktycznie jest niewielki i każdy zawodnik mógłby być brany pod uwagę, ale Chisora? Londyńczyk z Zimbabwe walczył dopiero 14 razy, a to oznacza, że jest mało doświadczony. Dodatkowo jak na wagę ciężką jest niski (187 cm). To nie jest dobra kombinacja w kontekście pojedynku z którymś z ukraińskich gigantów." - pisze Rosenthal, dodając: "Kliczkowie, którzy są sami sobie promotorami, oszczędzają, mierząc się z rywalami, którzy są wdzięczni za jakąkolwiek wypłatę i szansę walki o tytuł mistrzowski. Ale pokonując bezwartościowych oponentów, nie zdobywają sobie kibiców."