Patronat medialny


 


David TuaJak donosi boxingscene.com, notowany na 2. pozycji rankingu WBO wagi ciężkiej David Tua (51-3-2, 43 KO) znajduje się w katastrofalnej sytuacji finansowej. Według informacji żony i jednocześnie menadżer pięściarza - Robiny Tuy - Nowozelandzki Urząd Podatkowy zamroził dochody "Terminatora" z trzech ostatnich walk ze względu na dług sięgający ponad 2 milionów dolarów. Prawdopodobnie właśnie z tej przyczyny obóz Tuy odrzucił ostatnio opiewającą na 400 tysięcy dolarów ofertę pojedynku z Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO) - kwota ta bowiem byłaby w całości przejęta przez urząd podatkowy.

- Ludzie myślą, że David jest milionerem i śpi na pieniądzach, ale nie ma w tym ani trochę prawdy - komentuje Robina Tua. - On stoi przed perspektywą wyjścia do ringu ze świadomością, że całość wypłaty zabierze mu urząd. On w tej chwili nie ma pieniędzy na właściwy trening, odżywki i lekarzy.

- Wciąż marzymy o mistrzostwie świata, ale ta sytuacja wydaje się nie mieć końca - podsumowuje małżonka potężnie bijącego boksera siejącego przez lata postrach na ringach całego świata.