onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Gerald Washington (19-2-1, 12 KO) jest pewny siebie przed walką z Adamem Kownackim (18-0, 14 KO). Pojedynek odbędzie się 26 stycznia na gali organizowanej w Nowym Jorku.

- Jeśli Kownacki będzie ważył ze mną tyle, co w dwóch ostatnich walkach, to będzie miał problem. Wiem, że on używa swojej masy ciała do spychania rywali, ale ze mną to mu się nie uda. Jeśli on myśli, że uda mu się wygrać, powtarzając plan na walkę Jarrella Millera, to jest w błędzie - mówi Washington.

- Patrząc na nasze style, walka na pewno zakończy się przed czasem. Jestem przekonany, że to ja ją wygram. Kownacki jest w ringu bardzo aktywny, ale wiem, jak to wykorzystać. Już Charles Martin w poprzedniej walce sprawił, że Kownacki był zmęczony i niewiele mu zabrakło do wygranej. Włożyłem wszystko w te przygotowania i wiem co zrobić, żeby wygrać - przekonuje Amerykanin.

Kownacki po raz ostatni boksował we wrześni, z kolei dla Washingtona będzie to pierwszy występ od czerwca ubiegłego roku. Główną atrakcją gali w Nowym Jorku będzie walka mistrza świata WBA wagi półśredniej Keitha Thurmana z Josesito Lopezem.