onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Znalezione obrazy dla zapytania dillian whyte ringpolska.pl

Dillian Whyte (25-1, 18 KO) jeszcze do niedawna był liderem rankingu WBO kategorii ciężkiej. Brytyjczyk spadł jednak kilka dni temu na trzecią pozycję - wyprzedzili go szykujący się do debiutu w królewskiej dywizji Oleksandr Usyk (16-0, 12 KO) i Tyson Fury (28-0-1, 20 KO). Taki rozwój wydarzeń rozwścieczył czekającego na swoją mistrzowską szansę "The Body Snatchera".

- Nie mogę się pogodzić z tym, że Usyk został obowiązkowym challengerem w wadze ciężkiej. To kpina i tyle - stwierdził Whyte w rozmowie z talkSPORT. - Rozumiem, że był bezdyskusyjnym czempionem w junior ciężkiej, ale powinien stoczyć chociaż jedną walkę w ciężkiej. Nie może tak po prostu dostać wszystkiego w prezencie! 

- Dali debiutantowi pozycję numer jeden, a potem obrazili mnie jeszcze bardziej, umieszczając nade mną Fury'ego po wygranej z Tomem Schwarzem. To jakiś kur** żart! Fury nie wygrał z nikim od czasu, gdy wrócił po dyskwalifikacji za koks. Sefer Seferi, Francesco Pianeta, Tom Schwarz to anonimy - dodał Brytyjczyk, który 20 lipca w Londynie zmierzy się z Oscarem Rivasem (26-0, 18 KO).