onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Federacja WBC, której "tymczasowy" pas mistrzowski wagi ciężkiej był stawką sobotniej walki Dilliana Whyte'a (26-1, 18 KO) z Oscarem Rivasem (26-1, 18 KO), wydała oficjalny komunikat ws. doniesień o dopingu, na jakim rzekomo przed pojedynkiem miał zostać złapany Brytyjczyk. Treść oświadczenia poniżej.

"Do czasu pojawienia się wszystkich publikacji na ten temat WBC nie otrzymała od nikogo żadnego potwierdzenia w temacie rzekomego pozytywnego testu antydopingowego Dilliana Whyte'a przeprowadzonego w związku z pojedynkiem z Oscarem Rivasem. WBC zwróciła się z prośbą do BBBofC jako lokalnej organizacji nadzorującej walkę o dostarczenie wszystkich dostępnych informacji.

Promotor pojedynku do wykonania kontroli u obu zawodników przed i po walce zakontraktował agencję VADA. WBC nie ma informacji od VADA na temat jakichkolwiek nieprawidłowości. WBC stworzyła Celan Boxing Program, nadzorowany przez VADA, którego działalność jest dla nas kwestią priorytetową.

WBC wstrzymuje się z jakimikolwiek komentarzami na temat zaistniałej sytuacji do czasu otrzymania pełnych i formalnych wiadomości od BBBofC."